Nawigacja
Artykuły » ARTYKUŁY TECHNICZNE » O nas, czyli jak powstaliśmy, misja i działania
O nas, czyli jak powstaliśmy, misja i działania

POWSTANIE

WWW.WEDRUJZNAMI.PL powstał w wyniku pomysłu Roberta Filipskiego, który zaraził jeszcze kilka osób swoją szlakową pasją. Idea rozpowszechniania szlaków ruszyła w pełni jesienią 2009 roku dzięki dofinansowaniu projektu przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Tym samym strona wspólfinansowana była ze środków Wojewodztwa do 2012 roku. Wojtek Kostecki przygotował silnik i webdesign strony oraz wprowadził pierwsze zdjęcia i schematy szlaków. Lekkiej przebudowy w grudniu dokonał Robert Filipski. Od tego czasu coraz większa ilość szlaków pojawiała się w naszym serwisie. Pierwszy serwis funkcjonował pod domeną www.szlaki-zachodniopomorskie.pl .

DANE

W wyniku ewaluacji opisów powstała obecna forma inwentaryzacji szlaku. Nim pełne dane szlaku znajdą się w serwisie,  szlak jest inwentaryzowany, klasyfikowany, opisywany technicznie i często krajoznawczo. Na bazie śladu GPS oraz map topograficznych i turystycznych przygotowywany jest schemat szlaku. Po zebraniu danych umieszczamy pełny materiał. Jest to praca czasochłonna i żmudna, ale dzieki temu posiadamy pełną wiedzę o szlaku.

MISJA

Niniejszy serwis na służyć turystom odwiedzającym szlaki turystyczne, jak i jednostkom samorządu terytorialnego celem promocji swoich atrakcji turystycznych.

Serwis ma na celu zaprezentowanie ogółu szlaków turystycznych na Pomorzu oraz w Polsce. Jako szlaki rozumie się wyznakowane lub naturalne trasy, przeznaczone do uprawiania turystyki kwalifikowanej. Mogą to być zatem szlaki piesze, kajakowe, rowerowe, narciarskie lub konne i na takie też podstawowe części został podzielony serwis

OBECNIE

W zamierzeniach autorów serwisu informacje tu zawarte mają stanowić źródłową, oficjalną wiedzę na temat szlaków turystycznych na Pomorzu oraz informacyjną w Polsce. Serdecznie zapraszamy do współpracy stowarzyszenia, samorządy, Lasy Państwowe oraz wszystkich tworzących szlaki turystyczne, celem ich promocji wśród turystów. Oprócz Województwa Zachodniopomorskiego, rozpoczęliśmy proces wprowadzania szlakow z całej Polski. Pragniemy stworzyć kompleksowe źródło informacji.

Serwis prezentuje szlaki, bez względu na to, kto jest administratorem szlaku i jego twórcą. Strona jest w ciągłej rozbudowie i aktualizacji bazy szlaków. Czekamy na informacje od Was użytkowników jak i samorządów oraz instytucji utrzymujących szlaki. Zapraszamy chętne osoby do wspólnego redagowania serwisu - jesteśmy otwarci na współpracę, wiedząc że nic bez Was.


PARTNERZY SERWISU:

 1. Juraszewski Sławomir LublinJest to firma znakarska, realizująca swoje prace na terenie Lublina i okolic. Specjalizuje się w szlakach rowerowych od koncepcji, poprzez dokumentację, do oznakowania szlaku oraz jego promocji. Zapraszamy do korzystania z usług firmy. STRONA WWW , FACEBOOK. Współpraca znakarska i merytoryczna.Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

 1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
 3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
 5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe samorządów i instytucji państwowych
 6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
 7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
 8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
 9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
 10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas.