Nawigacja
Artykuły » ARTYKUŁY TECHNICZNE » Puszcza Bukowa
Puszcza Bukowa

Ciekawa mapa Puszczy Bukowej, opracowana i wydana w 2012 roku. Prawie się zgadza z obecnym przebiegiem szlaków turystycznych.

Zmiana jest na czerwonym "Szlaku Nadodrzańskim", który obecnie rozpoczyna/kończy swój bieg w na przystanku MZK w Żydowcach, zamiast w Radziszewie.

Kolejna zmiana dotyczy szlaku czerwonego w Kijewie. Obecnie swój bieg rozpoczyna/kończy na węźle szlaków Kijewko. Na odcinku Kijewko - Kijewo MZK został skasowany.

Szlak czarny VADAM, również został zmieniony. Dotychczasowe przejście przez niebezpieczny węzeł z S3, zostało skasowane. Szlak z Dąbia prowadzi,dawnym przebiegiem szlaku czerwonego do Kijewka.

Również na Szmaragdowym, przebieg żółtego szlaku FAMILIJNEGO jest naniesiony błędnie - swój bieg kończy/rozpoczyna na Skórczej Górze, tym samym nie ma wspólnego odcinka ze szlakiem czarnym Skórcza Góra - Szmaragdowe.

Przebieg szlaku niebieskiego na odcinku Wielgowo - Płonia, jest naniesiony błędnie. To tyle na dziś. Zapraszamy do odwiedzania Puszczy Bukowej.


UWAGA ! Oznakowanie szlaków w wielu miejscach jest dość słabe.

Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe samorządów i instytucji państwowych
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas.