Nawigacja
Artykuły » OFERTA ZNAKOWANIA SZLAKÓW » Koncepcja szlaku
Koncepcja szlaku

Wiemy juz, że odpowiednio zagospodarowane szlaki, są dobrym argumentem, przyczyniającym się do rozwoju naszej gminy i regionu. Nasz szlak nie może powstawać jedynie na mapach. Po wstępnej koncepcji przebiegu opartej na posiadanych walorach, przydaje nam się pełna wizja lokalna, która często przyczynia się do zmian w naszym pomyśle. Przy powstawaniu koncepcji powinniśmy kierować się ogólnie historią i kulturą regionu, jak i jego walorami turystycznymi, krajoznawczymi oraz historycznymi. Koncepcję najlepiej orpacować na mapach 1:50 000 . Należy pamiętać, że to jedynie pomysł, a jeśli będzie możliwy do realizacji, rozpoczynamy przygotowanie projektu technicznego. Przed tym etapem prac, warto przygotować wstępny opis trasy, warunków możliwości oznakowania jak i obowiązujacych przy szlaku przepisach.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, zarówno na szczeblu powstawania koncepcji, jak i we wstępnych pracach terenowych. Dzięku dobremu przygotowaniu merytorycznemu i praktycznemu, na pewno efektywnie wspomożemy lub przygotujemy koncepcję szlaku.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Dane teleadresowe realizatorów. Centrum Edukacji i Turystyki "WIKING", ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 18/9, 70-303 Szczecin, NIP 852-138-11-09

Kontakt: Robert Filipski - koordynator prac, mobile 501036860, home +48914881586, Gadu Gadu 2070164, skype: hakacik, e-mail biuro@szlaki-zachodniopomorskie.pl

 

Autor - Robert Filipski. Wszelkie prawa zastrzeżone.


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe samorządów i instytucji państwowych
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas.