Nawigacja
Artykuły » ARTYKUŁY TECHNICZNE » Mapa turystyczna Gminy Stepnica.
Mapa turystyczna Gminy Stepnica.

Należy zwrócić uwagę, że na tej mapie, naniesiono wiele szlaków turystycznych, których nie ma w terenie !!!!!! Naszym zdaniem, przerost formy nad treścią. Przecież nie po każdej drodze w gminie muszą prowadzić szlaki. Nie stosuje się tak długich, wspólnych przebiegów szlaków, jak i krzyżowania się oraz przebiegania blisko siebie szlaków tego samego koloru. Co do projektów przebiegów jesteśmy negatywnie nastawieni, zaś pomysły przygotowały osoby dość mało znające się na projektowaniu i wytyczaniu szlaków. Ale fajnie, że jest mapa gminy.

Jedyne istniejące w terenie szlaki to: Międzynarodowy Szlak Rowerowy R-66 "Dookoła Zalewu Szczecińskiego" (oznakowany tylko na terenie gminy Stepnica) oraz zielony szlak pieszy "Stepnicko-Rokicki" Wolin - Skoszewo - Jarszewo - Czarnocin - Kopice - Gąsierzyno - Stepniczka - Stepnica - Góra Zielonczyn - Kokorzyce - Widzeńsko - Babigoszcz i dalej do Golczewa.
Mapa wykonana na zlecenie Stepnickiej Organizacji Turystycznej "Nie Tylko dla Orłów"


Poleć ten artykuł

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook - Lubię To:


Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się , żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
BIBLIOGRAFIA I ŹRÓDŁA

Przygotowując opisy szlaków, schematy oraz artykuły oparliśmy się na następujących materiałach i źródłach:

  1. Wolna Encyklopedia "WIKIPEDIA" na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  2. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative CommonsUznanie autorstwa na tych samych warunkach 2.0 (CC-BY-SA 2.0). Szczegóły.
  3. Wolna Wikimapa Świata "OpenStreetMap" na podstawie licencji Open Data Commons Open Database License: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  4. Darmowa Mapa Polski dla GPS GARMIN - UMP-pcPl - www.ump.waw.pl, na podstawie licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.
  5. Opracowania informacyjne i promocyjne oraz strony internetowe samorządów i instytucji państwowych
  6. Mapy wydawnictwa turystycznego "Plan" - "Wyspa Wolin", "Pobrzeże Bałtyku" oraz inne mapy rejonu Pomorza Zachodniego i Środkowego
  7. Mapy wydawnictwa "Expressmap" Polska - "Okolice Szczecina", "Okolice Kołobrzegu" w skali 1:50 000
  8. Mapy wydawnictwa "EKOMAP" w Świdwinie - www.ekomap.pl
  9. Strona Pani Beaty Zbonikowskiej "Architektura Pomorza - www.westernpomerania.com.pl/
  10. Opracowania własne, ślady GPS, zdjęcia, inwentaryzacja szlaków i miejscowości.
Jeśli znalazłeś swoje zdjęcie, opracowanie itp.. a nie wyrażasz zgody na jego publikację, lub chcesz umieścić ją w stopce redakcyjnej lub w konkretnym artykule, poinformuj nas.