Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Sklep turystyczny
Internetowy Sklep Działań Aktywnych WIKNG Szczecin
MAPY ON-LINE - WAŻNE SZLAKI
ZACHODNIOPOMORSKIE
Pomorskie Krajobrazy
  Rzeczne

Pom. Droga Św. Jakuba
  (szlak pielgrzymkowy)

Zachodniopomorski Szlak
  Żeglarski

Zachodniopomorski Szlak
  Żeglarski

Europejski Szlak
  Gotyku Ceglanego

Szlakiem Mapy
  Lubinusa

Architektura Sakralna
  Pomorza

Architektura Pomorza

SZLAKI POLSKA
Mapa szlaków rowerowych
  i pieszych Województwa
  Pomorskiego

Szlaki Pomorskie
Szlaki ok. Lublina
Kujawsko-Pomorskie
Szlaki Warmii i Mazur
Szlaki Mazowsza
Szlaki Małopolski
Wschodni Szlak Rowerowy
  Green Velo


POLSKIE GÓRY
Mapa Turystyczna
  Polskich Gór

Mapa Polskich Gór
Tatry Polskie
Pieniny, Podhale, Spisz
Beskidy
Pogórza Karpackie
Chatki i bazy studenckie

PRZYDATNE MAPY
Ogólnopolska Baza
  Kolejowa

Archiwum Map Zachodniej
  Polski

Mapa Lasów Państwowych
Leśny Przewodnik
  Turystyczny

INFORMACJA TURYSTYCZNA
Miejscowości
Muzea, izby pamięci
Przyrodnicze ciekawostki
Militaria, fortyfikacje
Skanseny
Schroniska i polecane   noclegi
Kuchnia tradycyjna
Wypożyczalnie
Naprawa na szlaku
Punty Informacji   Turystycznej
Kalendarz
Lipiec 2019

Pon Wto Śr Czw Pia Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
WSPÓŁPRACAWSZYSTKIE ARTYKUŁY
ARTYKUŁY TECHNICZNE
GPS NA SZLAKU
MIASTO KOSZALIN
MIASTO ŚWINOUJŚCIE
MIASTO SZCZECIN
OFERTA ZNAKOWANIA SZLAKÓW
POWIAT BIAŁOGARDZKI
POWIAT CHOSZCZEŃSKI
POWIAT DRAWSKI
POWIAT GOLENIOWSKI
POWIAT GRYFICKI
POWIAT GRYFIŃSKI
POWIAT KAMIEŃSKI
POWIAT KOŁOBRZESKI
POWIAT KOSZALIŃSKI
POWIAT ŁOBESKI
POWIAT ŚWIDWIŃSKI
POWIAT MYŚLIBORSKI
POWIAT POLICKI
POWIAT PYRZYCKI
POWIAT SŁAWIEŃSKI
POWIAT STARGARDZKI
POWIAT STRZELECKO-DREZDENECKI
POWIAT SZCZECINECKI
POWIAT WAŁECKI
RODZAJE SZLAKÓW
Aktualnie online
Statystyka
Nowi Użytkownicy:
Dzisiaj: 0 » Ostatnie 7 dni: 0 » Ostatnie 30 dni: 0
Gości online:Użytkowników online: 0
Witamy naszego najnowszego Użytkownika - wiking
Wszystkich Użytkowników: 1
Wszystkich Użytkowników, którzy odwiedzili nas dziś: 0
Urodziny Nikt dziś nie obchodzi urodzin
Kanały RSS
RSS News
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
RSS Pliki
RSS Linki
Odwiedziło nas
Powitanie

JAKO ŻE NA TĄ STRONĘ DOPIERO WPROWADZAMY SZLAKI, ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA ZE DOTYCHCZASOWEGO SERWISU SZLAKÓW, GDZIE ZNAJDZIECIE WSZYSTKIE ZINWENTARYZOWANE TRASY PRZEZ NAS SZLAKI I TRASY - WWW.SZLAKI-ZACHODNIOPOMORSKIE.PL

WITAMY WSZYSTKICH WĘDRUJĄCYCH PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH
Znalazłeś się na stronie poświęconej znakowanym szlakom turystycznym prowadzoną przez Wikinga Szczecin. Na stronie znajdziesz informacje na temat przebiegów szlaków, opisy tras, zdjęcia, schematy, zestawienia szlaków. Mamy nadzieję, że wrócisz zadowolony z wycieczki i efektywnie spędzisz czas wolny, uprawiając turystykę kwalifikowaną.

Oczywiście nie ma tutaj wszystkich szlaków. Bez współpracy z PTTK, organizacjami turystycznymi i firmami znakującymi szlaki jest to w sumie niemożliwe. Obecnie, umieszczamy szlaki Województwa Zachodniopomorskiego z powiatami ościennymi oraz okolic Lublina. Do innych regionów, umieściliśmy linki witryn internetowych. Są tysiące kilometrów, a nas jest tylko kilku tworzących stronę charytatywnie, po godzinach pracy. Postaramy się cały czas dodawać nowe opisy.

Oprócz niniejszej bazy szlaków prowadzimy również prace projektowe oraz znakowanie szlaków turystycznych na terenie całej Polski. Zapraszamy do korzystania z naszej oferty - każdy nowy szlak znajdzie się w naszym opisie. Zapraszamy wszystkich do współpracy !!

Dotychczas Wiking Szczecin, zrealizował:
Renowacje i oznakowanie 2415km szlaków pieszych, rowerowych, konnych, edukacyjnych i tematycznych.
Wykonaliśmy projekty techniczne 1898km szlaków.
Przeprowadziliśmy inwentaryzację 6072km szlaków.
Ustawiliśmy 328 drogowskazów turystycznych (szlakowskazów) w punktach węzłowych szlaków.

                                                    ODKRYWAJ POLSKIE SZLAKI Z TEAMEM WIKINGA SZCZECIN I PARTNERAMI

Zostań znakarzem
1 KOMUNIKATY SZLAKOWE

Tworzenie nowych, jak i  renowacja istniejących szlaków turystycznych to nie tylko fajna, aczkolwiek czasami ciężka praca, ale również dające dużo satysfakcji hobby. Corocznie staramy się aby sieć szlaków w województwie zachodniopomorskim i nie tylko, była sukcesywnie odnawiana oraz uzupełniana.

Jeśli chcesz znakować szlaki, wytyczać nowe, po prostu połączyć hobby z pracą zapraszamy do kontaktu. Razem możemy więcej zrobić i tworzyć bez ograniczeń. nie ukrywam, że praca na szlakach wymaga czasami potu, ale satysfakcja z jej efektów jest imponująca. I często gdy mowię sobie że teraz odpocznę, to w kolejnym roku czekam z utęsknieniem na wyjście na szlak.

Kontakt: Robert Filipski 501036860, e-mail biuro@wedrujznami.pl

Pierwszy szlak w serwisie
Gmina Kamień Pomorski

Nowa Baza Szlaków, to również poprawione i uzupelnione opisy oraz dane. Właśnie wprowadziliśmy pierwszy szlak z testowym opisem. Nie jest to wersja ostateczna, gdyż uzupelnione zostaną jeszcze; galeria zdjęć oraz opisy miejscowości w oddzielnych plikach - dział informacja turystyczna. Docelowo, tak będzie wyglądał każdy opis szlaku. Obecnie niestety skopiujemy jedynie treści ze starej strony, aby jak najszybciej umożliwić korzystanie z danych, w nowej uporządkowanej formie. Zapraszamy do lektury oraz przesyłania na koncie facebook, uwag i propozycji. Mamy nadzieję, że będziemy również wspólnie pracować nad Bazą Szlaków.

P-S-ZKA-129, czarny szlak pieszy, Kamień Pomorski PKP/PKS - Głaz Królewski - Buniewice - Chrząszczewo 11,56 km. Szlak w formie pętli -  OPIS SZLAKU . Jest to jeden z najnowszych szlaków Pomorza Zachodniego, wytyczony i oznakowany przez Wikinga Szczecin w 2013 roku.


5.12.15 - PODRÓŻ W GŁĄB PODWODNYCH TAJEMNIC HYDRIERWERKE PÖLITZ
SZKOLENIA, WYKŁADY

Zapraszamy Państwa na oficjalną premię filmu z inspekcji podwodnej zalanych podziemi fabryki benzyny syntetycznej w Policach, która odbyła się 9 października 2015 roku. Nie zapomnij, wpisz kalendarz i 5 grudnia przyjedź do Muzeum Historycznego Skarb w Policach ! Zapraszamy również do odwiedzania strony - www.skarb.police.pl

22.11.15 - Rajd Pieszy z Ścieżkami Pomorza
WYCIECZKI

Zapraszamy na rajd pieszy - 22.11.2015 (niedziela) z Krzywina - do Lisiego Pola, 21km.

Ze Szczecina wyjedziemy o godz. 08:21 pociągiem relacji Szczecin- Zielona Góra. Przewodnikiem będzie Andrzej Krywalewicz , poprowadzi nas opracowaną przez siebie trasą po dawnym pograniczu Nowej Marchii i Księstwa Pomorskiego. Zatrzymamy się na krótko w Krzymowie przy rzeźbach lokalnego artysrty rzeźbiarza, Aleksandra Fatygi. Jego dzieła znajdują się w wielu miejscach w gminie Widuchowa. Na naszym szlaku zobaczymy rzeźby w Krzywinie i w Rynicy, w pobliżu kościołów parafi prowadzonej przez księży Zakonu Salwatorianów.

Kolejnym etapem będzie Rynica, wieś sprzedana przez właściciela, Burcharda z Vehlefanz cysterkom ze Szczecina. Siostry przybyły z duńskiego Esrom i podlegały bezpośrednio opactwie cystersów z Kołbacza. Z Rynicy powędrujemy do pięknie położonego Garnowa nad Rurzycą . Historia okolicy tej wsi sięga wczesnego średniowiecza. Przez Nawodną prowadzi trasa ostatniego etapu do Lisiego Pola. O godz. 18:29 odjeżdża pociąg do Szczecina - o 19:30 będziemy w Szczecinie. Szczegóły na naszej stronie Facebook.

KONIEC SEZONU KAJAKOWEGO 2015
SPŁYWY KAJAKOWE

Sezon zakończony. Niestety brak czasu uniemożliwił zorganizowanie pożegnalnego wypadu kajakowego.

Po kajakach, nadszedł czas na nasze realizacje na szlakach turystycznych - inwentaryzacja Gminy Postomino oraz postawienie drogowskazów szlakowych w Szczecinie. Jednak nie zapominamy o Was i już szykujemy oferty na przyszły sezon, który tradycyjnie rozpoczniemy w Lany Poniedziałek. Mamy nadzieję, że planowane inwestycje i zmiany wypalą, umożliwiając zbudowanie jeszcze lepszego i bardziej kompleksowego produktu kajakowego. Trzymajcie kciuki !

5.12.15 - MIKOŁAJKOWA IMPREZA NA ORIENTACJĘ
NA ORIENTACJĘ

Już 5 grudnia 2015 roku zapraszamu do udzialu w XXXIII Mikołajkowej Imprezie na Orientację "Prezencik", klasyfikowanej do Pucharu Szczecina 2015. Jest to już ostatnia runda pucharowa.

Impreza klasyfikowana do rywalizacji Pucharu Szczecina 2015. Zbiórka uczestników na polanie Miodowej (parking leśny) w Parku Leśnym „Arkonka”, nieopodal pętli MZK Głębokie. Trasa rozstawiona jest na terenie leśnym – ograniczona ulicami bez ich przekraczania. Zbiórka o godzinie 10:50. Odprawa uczestników godz. 11:00. Przewidywany, maksymalny limit czasu: TP i TR 60 minut, TS- 45 minut. Liczy się czas pokonania wyznaczonej trasy oraz potwierdzenie kompletu punktów kontrolnych. Wpisowe 5 złotych dla zgłoszonych w terminie. Obowiązują wcześniejsze zgłoszenia. Regulamin znajdziesz po kliknięciu >>TUTAJ<<.

REG. PUCHARU 2015 ---- WYNIKI PUCHARU 2015 ---- ZASADY PUNKTACJI 2015